Математика 5 клас

     1. Повторити таблицю множення і ділення на 2, 3.

     2. Вивчити таблицю множення і ділення на 4, 5.

Я у світі 5 клас

     Права і обовязки.

1.     Розподілити подані поняття на дві групи: права та обовязки.

Навчатися, відпочивати, розважатися, допомагати батькам, піклуватися про здоров’я, повноцінно харчуватися, поважати батьків, висловлювати власні думки, шанувати Батьківщину.

2.     Розподілити обовязки між собою та батьками.

Шанувати своїх батька й матір.

Любити й оберігати дітей.

Піклуватися про здоровя, навчання, розваги дітей.

Не ображати старших, немічних.

Заготовляти продукти, готувати їжу.

Бути уважними та ввічливими.

Основи здоровя 5 клас

     Найголовніший обовязок людства. Виконати завдання.

     Захищає природу той, хто (оберіть правильні відповіді і продовжіть перелік):

     а) здає макулатуру;

     б) вмикає без потреби електричні прилади;

     в) залишає сміття в лісі;

     г) повідомляє дорослих про розлиті нафтопродукти;

     д) не виходить з лісу без оберемка квітів.

 Соціально – побутове орієнтування 5 клас

 Правильна постава людини. Прочитай і запамятай.

 Що робити при порушеннях постави?

Щоб попередити порушення постави, викривлення хребта, у підлітко­вому віці потрібно також дотримуватися таких правил:

?   навантаження повинне бути на обидві сторони тіла (найкращим є носіння книжок у ранці);

?   щоденна ранкова гімнастика;

?   систематичне заняття фізкультурою;

?   участь у спортивних секціях;

?   уникнення асиметричних і довготривалих навантажень (сидіння за партою, шиття, робота за комп'ютером).

 

 

 

 

 

Як працювати стоячи?

Слідкувати, щоб спина залишалася прямою.

Навантаження на поперековий відділ хреб­та можна зменшувати кожні 15-20 хв, ставлячи то одну, то другу ногу на підставку.

 

Як працювати сидячи?

Намагатися, щоб зберігався поперековий вигин, а спина щільно прилягала до спинки стільця.

Сидіти прямо, не нахиляючи голову вперед, не згинаючи тулуб,—так тіло і велика кількість м'язів перебувають у напруженні і швидко втом­люються.

Низькій людині потрібна підставка під ноги.

Високий стілець не повинен перевищува­ти довжину гомілки, глибина сидіння—дві тре­тини довжини стегна.

Лікті повинні знаходитися на рівні голов­ної площини стола.

Якщо треба багато і довго читати, необ­хідно зробити пристосування під книгу, щоб не нахиляти тулуб вперед.

 

 

Соціально – побутове орієнтування 7 клас

     Прочитати матеріал і відповісти на запитання. Готування житла до зими і літа, утеплення вікон.

     Готуючись до зими, чинять віконні рами, перевіряють і за необхідністю міняють замазку, биті вікна. Якщо за літо рами розсохлися, щілини у них необхідно замазати замазкою за допомогою шпателя. Віконні рами ретельно зачиняють і на стиках заклеюють паперовими смужками. Щоб узимку скло не запотівало, між рамами насипають трохи кухонної солі. Для заклеювання рам треба приготувати спеціальний клейстер таким чином: кілька ложок борошна  розтирають у холодній воді, потім цю суміш заливають окропом  і ретельно змішують. Такий клейстер добре склеює папір з деревом і фарбою, швидко висихає, не пропускає холодного повітря. З настанням весни цей папір кілька разів змочують теплою водою, а потім змивають мокрою ганчіркою.

     У даний час частіше для утеплення вікон стали застосовувати поролонові смужки. У цьому випадку економиться час і гарантується добра теплоізоляція. Навесні після видалення з віконних рам паперу  і замазки слід обов’язковою розкрити вікна  і ретельно вимити рами, підвіконня, очистити скло. За наявності балкону необхідно провести його генеральне прибирання.

Запитання:

1.  Чому утеплення вікон необхідно здійснювати у сонячну погоду?

2.  Як правильно накласти замазку?

3.  Чому зверху по замазці приклеюють смужку паперу?

4.  Які є способи утеплення вікон?

 Українська література 7 клас

     Прочитати й переказати уривки з повісті М. Стельмаха Щедрий вечір.

(Читанка, стор. 48 – 50). 

Історія України 7 клас

     Архітектура й образотворче мистецтво східних словян ІХ – ХІІ століть.

Прочитати матеріал і стисло переказати його.

     Київська Русь, освоївши кращі досягнення народів східних слов'ян, протягом IXXII ст. вибудувала самобутню і високу культуру, яка посіла визначне місце серед культур країн Європи та Азії. Численні археологічні знахідки та писемні джерела свідчать про їх самобутність і спростовують тези окремих науковців про іноземні впливи, які особливо були популярними серед вчених в XIX і на початку XX ст.

     Високий освітній рівень києворусичів підтверджується великою кількістю писемних пам'яток і написів на пряслицях, холодній зброї, берестяних грамотах, графіті у Софії Київській та Новгородській. За Володимира і Ярослава працювали школи. Народилася і утвердилася любов до книги, утворюються скрипторії, майстерні для переписування та оздоблення книги. Утворюються бібліотеки — перша з них була при Софійському соборі у Києві. Київські князі були високоосвіченими людьми — "книголюбцями". Так, Ярослав Мудрий, за свідченням літописця, "почитая часто в день й в нощи", був палким прихильником книги. На основі багатої фольклорної традиції розвивається оригінальна література. На жаль, до наших днів дійшло мало світських творів, але "Слово про Ігорів похід" серед них посідає чільне місце. Один із найвизначніших світських творів періоду Київської Русі — це "Поучение" дітям Володимира Мономаха, в якому він закликає їх до миру і злагоди та подає ідеалізований образ політика, державного діяча, воїна.

     Істотного розвитку дістала усна народна творчість, що відбиває специфіку мислення і мову народу. Найяскравіше це помітно у билинах: тут образи богатирів — це уособлення патріотизму і мужності, героїки і безмежної відданості Батьківщині.

     Із прийняттям християнства витісняється традиційна дерев'яна архітектура, на зміну їй приходить мурована, візантійського типу, яка частково увібрала в себе традиції будівничих Русі. Зводяться Десятинна церква. Софійський собор, церкви Кирилівська, Спаса на Берестові, монастирі Видубицький та Лаврський у Києві, Спасо-Преображенський, Борисоглібський собори та церква П'ятниці на торгу в Чернігові, а також собори у Новгороді, Пскові, Полоцьку та інших містах.

     Високого рівня розвитку досягло декоративно-прикладне, ужиткове та ювелірне мистецтво. Вироби майстрів Київської Русі були популярними не тільки на батьківщині, а й за її межами. Це переважно вироби із золота: намисто, колти, ланцюжки, сережки, діадеми, браслети, фібули, персні та ін.

     Культурі Київської Русі притаманні також спільні риси в різних галузях духовної і матеріальної культури — житті, одязі, речах побуту, декоративно-прикладному мистецтві, обрядовості, усній народній творчості, що на сьогодні являє для нас єдину спільність — культуру Київської Русі.

Українська мова 7 клас

     Вивчити правило про займенник.

     Займенник — це самостійна частина мови, яка вказує на предмети, ознаки, кількість, але не називає їх.
Займенники поділяються на такі розряди за значенням:

• особові (я, ти, ми, ви, він, вона, воно, вони);

• зворотний (себе).

• питальні (хто? що? який? чий? котрий? скі­ль­ки?);

• відносні (питальні без питання) (хто, що, який та ін.);

• неозначені (дехто, дещо, що-небудь, якийсь, будь-який та ін.);

• заперечні (ніхто, нічий, ніскільки та ін.);

• присвійні (мій, твій, наш, ваш, їх­ній, свій);

• вказівні (цей, той, такий, стільки);

• означальні (всякий, весь, кожний, інший, сам, самий).

 Географія України 7 клас

     Прочитати матеріал і стисло переказати його.

Рослини і тварини зони лісів

     Лісова зона - це велика територія, що включає в себе хвойні ліси тайги, а також широколисті ліси. На території цієї природної ніші проживає більше рослин і тварин ніж де б то не було на планеті. Великі лісові масиви простяглися на тисячі кілометрів, приховуючи своїх численних мешканців.

     Велика кількість річок і озер, а також багата рослинністю місцевість стала притулком для багатьох рідкісних тварин, які зустрічаються тільки в цій місцевості. Флора зона лісів рясніє деревами і травами.

      Рослини і тварини лісу співіснують разом протягом багатьох століть, а деякі види знайшли свій останній притулок саме цих старих лісах, де рідко ступає нога людини.

     Серед дерев переважають кедри, ялиці, смереки, сосни, берези, клени, модрини, дуби, липи, клени, але не так вже й рідкісні дикі фруктові дерева, такі як яблуні і груші. Крім того, лісова зона рясніє чагарниковими рослинами, в тому числі ліщиною.

     Також в зоні лісів можна побачити величезну різноманітність трав, які можуть досягати 2-х метрів у довжину, тут виростає женьшень, брусниця, лохина і безліч інших корисних і ягідних рослин. Рослини і тварини зони лісів знаходяться в балансі між собою.

     У лісах живуть різні види ведмедів, росомахи, олені, козулі, лосі, вовки, лисиці, рисі, кабани, і багато інших тварин. У річках збереглася популяція бобрів і хохуль.

     Дуже велика популяція птахів, причому деякі з них є постійними жителями цих лісів, інші прилітають на час виведення пташенят, щоб використовувати період достатку їжі влітку при вигодовуванні потомства. У лісах можна зустріти дятла, Кукшу, глухаря безліч представників співочих птахів.

     Природне багатство, представлене в цій зоні, відбивається також численними видами комах, наприклад, тільки в цих лісу живе вид морозостійких бурзянской бджіл, більш ніде не зустрічається.

     Багатство цієї екосистеми дозволяє багатьом тваринам зберегти свою популяцію, тому багато тварин червоної книги збереглися тільки в густих хащах зони лісів.

 

 

Географія України 9 клас 

     Металургійний комплекс. Позначити на контурній карті найбільші центри чорної та кольорової металургії з опорою на карту України.

Соціально – побутове орієнтування 9 клас

     Правила торгівлі на ринку. Прочитати матеріал і переказати його.

 

     Торгівлю на ринках можуть здійснювати фізичні особи – громадяни України, іноземці, особи без громадянства, суб'єкти підприємницької діяльності, а      також юридичні особи незалежно від форм власності (далі – продавці). Територія ринку повинна становити відокремлену ділянку землі, відгороджену від проїжджої частини, житлового та комунального секторів.

 

     На торговельному місці продавця (юридичної особи) установлюють табличку із зазначенням назви, місцезнаходження і номера телефону суб'єкта підприємницької діяльності, який організував торгівлю, прізвища, імені та по батькові продавця.

 

     На торговельному місці продавця (фізичної особи – суб'єкта підприємницької діяльності) установлюють табличку із зазначенням його прізвища, імені та по батькові, номера свідоцтва про державну реєстрацію як суб'єкта підприємницької діяльності та назви органу, що здійснив цю реєстрацію

 

     Продавці (суб'єкти підприємницької діяльності) можуть мати свій санітарний чи інший одяг, торговельний інвентар, засоби вимірювальної техніки. Усі продавці зобов'язані надавати покупцям відомості про товари, не допускати порушення прав споживачів, бути ввічливими, охайно одягненими, відпускати товар упакованим або в тару покупця повного мірою і вагою. Також їм заборонено палити і розпивати спиртні напої. Осіб в нетверезому стані до торгівлі на ринку допускати заборонено.

     На вимогу покупців продавці зобов'язані пред'явити їм висновок лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи про відповідність продуктів ветеринарно-санітарним нормам.

     Зразки товарів, що є у продажу, необхідно виставляти на видному для покупців місці. Продавці (суб'єкти підприємницької діяльності) повинні позначати ціни товарів на ярликах цін (цінниках), клейких стрічках або іншим способом.

 

 

Polatus mela com est:



Write a comment

Comments: 4
  • #1

    ПБК Україна (Sunday, 13 March 2016 16:08)

    Дуже хороша школа!

  • #2

    Алексей (Friday, 25 October 2019 03:13)

    Здраствуйте,Я seo специалист с 8+ летним опытом работы в области seo. Замечательное портфолио. +380660012209 Viber,Telegram

  • #3

    создание интернет магазина Краснодар (Monday, 09 December 2019 10:00)

    создание интернет магазина Краснодар - https://seozhdanov.ru/sozdanie-sajtov/internet-magazin/
    Цены► Отзывы► Портфолио ►Опыт работы с 2007 года!
    Заказать +79604727991

  • #4

    ффв (Wednesday, 22 November 2023 11:17)

    фцфацфцафвц