У рамках акції “Живи, книго!” , з метою виховання у дітей бережливого ставлення до книги 22 березня у ЗОШ-інтернаті для учнів 1 класу бібліотекарем Мінаєвою С.П. була проведена година спілкування «Знай і ти, як книгу берегти!», у ході якої першокласники ознайомилися з правилами користування книгою, навчились робити яскраві закладинки.
1 березня бібліотекар ЗОШ-інтернату Мінаєва С.П. з учнями 2 класу провела балаганчик «Веселимося, граємось та книжки читаємо!». Діти взяли участь у вікторині «Упізнай казкового героя»; літературній грі «Книжкова абетка», обговорили оповідання «Чому кити великі й мовчазні?».
З метою підвищення результативності процесу навчання, професійної майстерності та рівня знань педагогічного колективу про використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій та веб-сервісів 8 лютого 2018 року у ЗОШ-інтернаті бібліотекарем Мінаєвою С.П. був проведений практикум “Інтернет-сервіси в освітньому просторі: Tagul - хмари тегів”.
У рамках Тижня профорієнтації та трудового виховання 31.01.2018 року шкільний бібліотекар ЗОШ-інтернату Мінаєва С.П. запропонувала вихованцям презентацію «Марафон актуальних професій». Учні мали змогу ознайомитися з професіями «Перукар», «Вчитель», «Бібліотекар», «Пасічник», «Лікар» та взяти участь у вікторині про різні професії.
З метою формування національної свідомості та гідності, виховання почуття патріотизму 18 січня 2018 року у шкільній бібліотеці ЗОШ-інтернату в атмосфері щирої зацікавленості та захоплення рідною Батьківщиною пройшла поетична вітальня “Горде ім'я — українець!”, у якій взяли участь учні 5-9 класів. Діти декламували вірші видатних поетів, сповнені світлої радості та любові до України, а також ознайомилися з книжною виставкою “Подорож сучасною Україною” та новими надходженнями літератури.
З метою залучення учнів до читання книг у бібліотеці, ознайомлення зі складом та структурою роботи бібліотеки 19 грудня у ЗОШ-інтернаті для учнів 5-6 класів бібліотекарем Мінаєвою С.П. був проведений бібліотечний урок “Знайомство з бібліотекою”. Під час заходу діти здійснили уявну подорож бібліотеками України та світу, побували у книгосховищі, навчилися користуватися каталогами та заповнювати формуляри читача.
13 грудня у 4 класі ЗОШ-інтернату був проведений бібліотечний урок "Доля книги”. Бібліотекар Мінаєва С.П. представила увазі дітей інформаційний дайджест “З чого складається книжка”. Під час заходу вихованці згадали пам'ятку читача, повторили "рецепти лікування книг”; провели разом з бібліотекарем майстер-клас з виготовлення закладинок.
Реформація − католицький церковно-релігійний, духовно-суспільний та політичний рух оновлення в країнах Західної та Центральної Європи у XVI столітті, спрямований на повернення добіблійних першоджерел християнства, який набув форми релігійної боротьби проти католицької церкви і папської влади. Реформацію пов’язують з іменами Мартіна Лютера, Жана Кальвіна та Ульріха Цвінглі. З метою визнання вагомого внеску протестантських церков і релігійних організацій в розвиток релігійної, культурної і соціальної сфери України, вияву поваги до їхньої ролі в українській історії та становленні незалежної держави у ЗОШ-інтернаті організовано у бібліотеці тематичну виставку історичної літератури, художніх творів «Історичні портрети Мартіна Лютера, Жана Кальвіна та Ульріха Цвінглі», яку відвідали педагоги й учні середньої школи.
8 грудня з учнями 3 класу ЗОШ-інтернату був проведений круглий стіл «Доля книги». Бібліотекар Мінаєва С.П. ознайомила дітей з історією виникнення книги, використанням в давні часи різноманітних матеріалів для її створення, з основними елементами та видами і способами оправи книги. Діти склали пам'ятку щодо збереження книг “Довге життя книги”.
Живе її Величність Книга в країні, якої немає на карті. Це чудова країна Читалія, до якої здійснили подорож учні 2-4 класів ЗОШ-інтернату під керівництвом бібліотекаря Мінаєвої С.П. Діти із цікавістю та задоволенням грали в ігри «Закінчити прислів’я та приказки про книгу», «Упізнай героя твору», відповідали на питання вікторини «Юні книголюби», долучилися до перегляду та обговорення українських казок.
13 листопада 2017 року бібліотекар ЗОШ-інтернату Мінаєва С.П. ознайомила учнів школи із змістом книги «Покровський район: подорож у минуле», яка була презентована у лекційному залі бібліотеки-філії №1 за участю Донецької регіональної організації Національної Спілки краєзнавців України, наукового історико-краєзнавчого товариства «Спадщина», краєзнавчого об’єднання «Старий рудник».
З метою залучення дітей до читання, популяризації літератури про здоров`я, формування культури здорового способу життя, почуття відповідальності за збереження свого здоров'я та здоров'я інших людей 18 жовтня 2017 року в рамках Місячника шкільних бібліотек під гаслом “Шкільна бібліотека — за здоровий спосіб життя” бібліотекарем Мінаєвою С.П. у 9 класі проведено літературно-пізнавальний конкурс “Я здоров'я бережу, сам собі допоможу”. Діти взяли активну участь у брейн-ринзі, тестуванні, створили колаж “Молодь обирає здоровий спосіб життя” та переглянули відеоролики “Профілактика шкідливих звичок” з подальшим обговоренням.
11 жовтня в рамках місячника шкільних бібліотек під гаслом “Шкільна бібліотека — за здоровий спосіб життя” бібліотекарем Мінаєвою С.П. у 6 класі було проведено анкетування “Чи знаєш ти про вплив тютюнового диму?”
Здоров’я - це найбільше багатство, яке ми отримуємо з появою на цей світ. Наше головне завдання – прожити своє життя собі в задоволення та не забувати про збереження свого здоров’я. Але у сучасному світі є дуже велика кількість факторів, які негативно впливають на стан здоров’я людини, тому ці фактори потрібно знати та розуміти. Саме з метою пропаганди у молодших школярів здорового способу життя, у рамках місячника шкільних бібліотек під гаслом “Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя” 10.10.2017 року бібліотекарем Мінаєвою С.П. у 2 класі був проведений бібліотечний урок “Здорові діти — здорове майбутнє!”
У рамках Тижня патріотичного виховання у бібліотеці ЗОШ-інтернату тривала виставка літератури “Ніхто не забутий, ніщо не забуте!”, приурочена до 72-річниці Перемоги у Другій світовій війні. Вихованці школи мали можливість відвідати виставку і ознайомитись з подіями воєнних років.
Ось і знову завітала до нас чарівна Весна. Перші промінчики вже ласкаво й ніжно торкаються матінки – землі; розбуджуючи її від зимового сну.
З метою розширення уявлення про красу і багатство рослинного світу, виховання любові та бережливого ставлення до природи 4.04.17 р. бібліотекарем Костик М.В. була проведена екологічна гра – вікторина «Вікно в природі» з учнями 5-6 кл.
Степів донецьких чудо-грація
Лишає неповторний слід,
Голубить кожного акація
З дитячих літ, з юнацьких літ.
(Іван Приходько)
З метою ознайомлення дітей з творчістю поетів рідного краю до Всесвітнього Дня поезії 22.03.2017 р. бібліотекарем Костик М.В. проведено літературну вітальню «Поезія рідного краю» для учнів 8-9 кл.
З метою ознайомлення дітей з довідковою літературою, виховання інтересу і потреби до роботи з нею, навчити дітей користуватись довідниками, енциклопедіями бібліотекарем Костик М.В. з учнями 4 класу було проведено бібліотечний урок «Словники, довідники, енциклопедії».
Ось і завітала до нас чарівна весна. Весняні промінчики ласкаво й ніжно торкаються матінки-землі. Ожива природа, дихає, і все навкруги розквіта…
З метою ознайомлення дітей з весняними місяцями та святами, виховання любові до природи бібліотекарем ЗОШ-інтернату Костик М.В. 29 березня з учнями 1-4 класів був проведений конкурс читців “Зустрічаємо весну”. Діти декламували вірші про весну, відгадували загадки та заспівали веснянки-заклички.
Книжкові виставки в шкільній бібліотеці покликані ознайомити учнів з запропонованою підбіркою і довести їм, що читати важливо і потрібно.
З метою ознайомлення дітей з книжковими виставками, з їхнім значенням, виховання дбайливого ставлення до книги 27.02.2017 р. бібліотекарем Костик М.В. з учнями 3-4 класів проведено бібліотечний урок “Книжкові виставки — помічник у виборі книг”.
Книга — справжній маг. Скільки дивовижних таємниць відкривається завдяки книгам! З метою формування стійких читацьких інтересів, підвищення престижу читання, популяризації української книги, прищеплювання любові до книги 22.02.2017 р. бібліотекарем ЗОШ-інтернату Костик М.В. проведено конкурс серед учнів 6-7 класів “Найкращий читач”. Переможницею конкурсу стала учениця 6 класу Шершова А., яка отримала в подарунок книги.
З метою формування та розвитку в учнів інтелектуального й духовного потенціалу, стимулювання творчої діяльності учнів, розвитку пам'яті, уваги, мислення бібліотекарем Костик М.В. 15.02.17 р. з учнями 4-5 класів була проведена інтелектуальна гра «Хочу все знати». Перемогу отримала команда «Знайки» учнів 4 класу.
Здавна вважалося, що загадка – це мудроване, хитре питання, в якому те, що загадано, завжди ховається під маскою, а про предмет загадування лише натякається.
З метою розвитку кмітливості, фантазії, уважності, спостережливості, виховування почуття прекрасного бібліотекарем 13.02.17 р. Костик М.В. була проведена вікторина з учнями 3-го класу «Відгадай загадку».
Хай у вас завжди в запасі
Буде сало, хліб і м'ясо,
І ковбаска, і сальце,
Що ви хочете – все – все!
З метою ознайомлення учнів з традиційними стравами української кухні, що є частиною народного побуту, виховання любов до традицій нашого народу в ЗОШ-інтернаті 08.02.17 р. бібліотекарем Костик М.В. разом з вихователем 5 класу Барковою І.В. було проведено «Свято сала» з учнями 3 та 5 класів.
На святі вихованців зустрічала леді-бізнес – Матрьона Перцівна з поросятами та гостя з Японії, які розважали дітей ігровою програмою: «Аукціон», «Силачі», «Гурман».
Наприкінці свята учні із задоволенням поласували бутербродами з салом.
05.01.2017 року в ЗОШ-інтернаті відбувся конкурс на кращого знавця колядок та щедрівок «Щедрик-ведрик». Діти розповіли присутнім про історію виникнення Різдва, а також потішили яскравими виступами. Переможці отримали солодкі призи.
З метою виховання у дітей любові до книги, поліпшення культури читання, розвитку творчої уяви, мислення, пізнавального інтересу у ЗОШ-інтернаті 04.01.2017 бібліотекарем Костик М.В.було проведено літературний брейн-ринг з учнями 5-6 класів “Щасливий випадок”.
З метою виховання любові та поваги до книги та бібліотеки; залучення дітей до читання; розвитку пізнавальних інтересів дітей 01.12.16 бібліотекар Костик М.В. провела з учнями 3 класу бібліотечний урок «Подорож країною Читалією»
З метою надання учням загальних відомостей про довідкову літературу та навчання користування словниками, довідниками та енциклопедіями, допомогти дітям проникнути у світ нового і цікавого бібліотекарем Костик М.В. було проведено з учнями 8 класу бібліотечний урок «Довідкова література».
Книжкова лікарня
З метою ознайомлення учнів з темами («Навіщо нам потрібна книга? «Як вона з’явилася); доведення, що читання книг – це насолода і відпочинок; надання допомоги щодо вибору книг бібліотекар Костик М.В. 15.11.16 з учнями 5 класу провела годину спілкування за темою
«Книга – найкращий друг і порадник».
З метою формування розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава бібліотекар Костик М.В. проводила бесіду з учнями 2 А класу «Мова наша солов’їна – чиста мов перлина».
З метою ознайомлення учнів з довідкою літературою, дитячою енциклопедією; формування вмінь і навичок користування енциклопедією 9.11.16 бібліотекарем Костик М.В. був проведений бібліотечний урок «Вірні друзі читачів».
Презентація книг
Подаруй бібліотеці книгу
Перевірка підручників
Вікторина "Літературними стежками"
З метою формування загального уявлення у учнів другого класу уявлення про шкільну бібліотеку, поняття про багатство бібліотечного книжкового фонду; виховання в учнів бажання читати, розвитку інтересу до світу книг, бібліотекар школи, Костик М.В., 29 вересня провела урок-екскурсію з учнями 2-А класу: «Знайомтесь: шкільна бібліотека»
З метою залучення учнів до занять спортом, формування в них навичок та культури здорового способу життя.
З метою виховання в учнів шанобливого ставлення до ветеранів Другої Світової війни, до історії нашої країни до Дня визволення Донбасу від нацистських окупантів у бібліотеці працвала кникова виставка.
Україна... Ії майбутнє в руках молоді. Від нас залежить, якою буде наша держава! А держава, як і родина, має бути дружною, сльною, здоровою, щасливою! Під таким гаслом у бібліотеці ЗОШ - інтернату була організована виставка художньої та історичної літератури "Україна - шлях у майбутнє".